Yeni Yılın Çiçeği Bonsai

Uzak Doğu’dan tüm dünyaya yayılan ve popülerliğini gün geçtikçe arttıran bonsai ağaç çeşitleri önümüzdeki yıl da bu popülerliğini artıracak gibi görünüyor. Gelecek yıl gittiğiniz her mekanda bu bodur ağaçları daha fazla görmeye şimdiden hazırlanın. Çünkü yeni yılın çiçeği bonsai oldu! Yeni yılda hemen herkes sevdiklerine bu çiçekleri hediye etmeye hazırlanıyor.

Bu ağaçlar özel bir işlemden geçirildikten sonra büyük bir itina ile yetiştiriliyor. Bakımı her ne kadar çok zor gibi görünse de klasik bir saksı çiçeğinden daha farklı değil. Sadece ağacınıza istediğiniz şekle vermeniz için doğru zamanda budama yapmanız gerekiyor. Bu ağaçların bakımı ile ilgili en önemli unsurun budama olduğunu belirtebiliriz. Aynı zamanda sulamasına de dikkat edilmesi durumunda gelişmeye ve büyümeye devam edecektir.

crassula-kadehte-crassulabonsai-bonsaisiparis-paraagaci-yesimagaci-ciceksepeti-cicekyolla-resim-min

Bonsai Ağaçların Bakımı Zor mu?

Son dönemde hediye olarak sıklıkla bu ağacı alanların en çok merak ettiği hususlardan biri de bonsai bakımı oluyor.  Bakımının elbette büyük bir özen istediğini belirtmemiz gerekir. Hangi minyatür ağacı aldığınıza bağlı olarak ağacınıza  hangi koşulları sunmanız gerektiği de değişebilir. Bazı ağaçlar güneşten olumsuz yönde etkileniyor ve yaprakları soğumaya başlıyor. Bazı ağaçlar ise direkt güneş ışığına ihtiyaç duyuyor.

Bakımını üstlendiğiniz ağacın türüne göre nelere ihtiyacının olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu ihtiyaçları gidermeniz ve uygun koşulları sunmanız durumunda ağacınız ile ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yılbaşında siz de sevdiklerinize bu özel ağaçlardan gönderin!

Yorum Ekle