Yeni Başlayanlar İçin Bonsai Ağacı Seçimi

Minyatür boylarıyla son derece sevimli bir görünüm sergileyen ve popülerliğini uzun yıllardır korumayı başaran bonsai ağaçlar çok sayıda kişi için adeta bir tutkuya dönüşmüş durumda… Bu bodur ağaçları yetiştirmek isteyenler  hangi ağaca seçmeleri gerektiği konusunda kararsız kalabiliyor. Bu nedenle yeni başlayanlar için bonsai ağacı seçimi  büyük önem taşıyor. Öncelikle  yeni başlayanlar için fidan şeklinde bir bodur ağaç seçimi yapılması daha doğru olur.

Bonsai ağaçların saksı bitkilerinden çok daha farklı bir yapıya sahip olduğunun unutulmaması gerekiyor. Bu ağaçları tohumdan yetiştirmek bir hayli bilgi ve deneyim gerektirir. Yeni başlayanlar için tohum alarak minyatür ağaç yetiştirmeye çalışmak hüsranla sonuçlanabilir. Öncelikle bu ağacın bakımı ile ilgili deneyim kazanmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu nedenle fidan seçimi yapmanız çok daha doğru bir tercih olacaktır.

yeni-baslayanlar-icin-bonsai-agaci-secimi

Hangi Bonsai Ağaç Türünü Seçmeli?

Olabildiğince budamasının kolay olduğu bir  minyatür ağaç çeşidini tercih etmenizde fayda var. Çünkü bu araçların bakımı ile ilgili en önemli unsurlardan biri de budamasıdır. Hatalı budama yapmanız ağacın kurumasına sebebiyet verir. Dolayısıyla budama işlemini kolay bir şekilde yapmanızı sağlayan yani çok fazla dalı bulunmayan bir ağaç türünü tercih ederseniz işiniz kolaylaşır. Budama yapma konusunda uzmanlaşmanızın ardından daha fazla dala sahip bir bonsai ağaç yetiştirmeye başlayabilirsiniz.

Bonsai ağaç çeşitlerini sitemizde inceleyebilir ve böylelikle  hem minyatür ağaç türleri hem de bakımları ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Aynı zamanda hangi minyatür ağaç türünün nasıl bir görünüm sergilediği  konusunda da fikir sahibi olabilirsiniz. Bu ağaçları yetiştirmek için sabırlı olmanız gerektiğini de belirtelim. Çünkü minyatür bir ağaç yetiştirmek gerçekten sabır  ve bir o kadarda özen gerektiriyor.

Yorum Ekle