Yapay Bodur Ağaç

Bonsai adı verilen ve minyatür yapıları, şirin görünümleri ve bodur boyları ile beğeni kazanan ağaç çeşitleri, her geçen gün daha fazla popülerlik kazanıyor. Uzak Doğu ülkelerinde bir sanat dalı olarak kabul edilen bonsai yetiştirme çalışması aslında sanıldığı kadar kolay değil. Bu ağaç türleri özel bir teknikle yetiştiriliyor ve oldukça hassas bir yapıya sahip oluyor. Bu nedenle yapay bodur ağaç modelleri üretilmeye başlandı.

Bonsailer ile yaşam alanlarını dekore etmek ve farklı bir hava kazandırmak isteyenler, bakımını üstlenme noktasında zorlandıklarında tercihini yapay bodur ağaç çeşitlerinden yana kullanıyor. Elbette sulama, budama gibi ilgiye ihtiyaçları olmadığı için evlerde, işyerlerinde sıklıkla aksesuar olarak bu yapay bodur ağaçların kullanıldığını söyleyebiliriz.

yapay-bonsai

Gerçeğini Aratmayan Yapay Bonsailer

Uzun süren çalışmalar neticesinde, gerçek türlerinden esinlenilerek hazırlanan ve üretilen bu bodur ağaçların görünümleriyle gerçeğini aratmadığın da belirtmek mümkün! Çünkü gerçek ağaçlar ile aynı renkler kullanılarak boyanıyor. Aynı zamanda yaprak görünümleri de birebir gerçek ağaçların adeta bir kopyası oluyor. Gövdelerindeki eğim oranının dahi gerçek ağaçlarla aynı olması, ayırt etmeyi güçleştiriyor.

Farklı boylarda hazırlanabilen bu yapay ağaçlar mekana natürel bir atmosfer kazandırmak için son derece ideal bir seçim olacaktır. Eğer siz de bonsailerden hoşlanıyor ancak bakımına yeteri kadar zaman ayıramıyorsanız yapay olan ağaçlara gönül rahatlığı ile yönelebilirsiniz. Bu şirin ağaçlardan evinizi ve işyerinizi mahrum bırakmayın.

Yorum Ekle