Tropikal Salon Çiçekleri

Evinizin genel havasını değiştirmekle kalmayıp tropikal bir ada atmosferi yaratacak olan pek çok farklı bitki çeşidini tercih edebilirsiniz.  Üstelik bakımı son derece kolay olan tropikal salon çiçekleri ile işyerinizin genel atmosferini dahi değiştirebilirsiniz. Muazzam duruşları ve özel yaprak görünümleri ile beğeni toplayan bu çiçeklerin başında yucca bitkisi geliyor.

Uzun ve uç bölümü sivri yapraklara sahip olan  yucca çiçeği özellikle gövde bölümünün duruşuyla evinizde tropikal bir ada rüzgarı ettirebilir. Muazzam bir görünüme sahip olan bu çiçeğin bakımı son derece kolay! Uzun uğraş vermeden büyüme ve gelişmeye devam etmesini sağlayabilirsiniz. Çiçeğin evinize kazandıracağı muhteşem atmosfer de cabası…

tropikal-salon-cicekleri

Hangi Salon Bitkileri Tercih Edilmeli?

Massengena çiçeği de bu kategoride yer alıyor. Hafif de olsa yucca çiçeğine benzerliği ile ön plana çıkan massengena  bitkisi ülkemizde en popüler salon çiçekleri arasında yer alıyor. Tropikal duruşuyla bulunduğu mekanın atmosferine bir anda değiştirebilen bu özel çiçeği online sipariş sitemizden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Sizlere bu kategoride areca bitkisinden de söz etmek istiyoruz. Muhteşem bir minyatür ağaç görünümü sunan bu bitki uzun ve ince yapraklara sahip! Ancak o kadar yoğun bir yaprak görünümüne sahip ki bitkiyi gördüğünüzde kendinizi bir anda tropikal bir adada hissedebiliyorsunuz. Aynı etkiyi rhapis palm bitkisi de veriyor. Palmiye ağaçlarına benzerliği ile ön plana çıkan ve gerçekten şahane bir görünüme sahip olan bu çiçeği de sitemizden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Yorum Ekle