Soğuğa Dayanıklı Bonsai Çiçekleri

Soğuk iklimlerde yaşayanlar hava koşullarına uyum sağlayabilecek bitkileri tercih etmelidir. Bu sayede bitkilerin muazzam güzelliğinden yılın tüm  mevsimlerinde faydalanma imkanını elde edebilirsiniz. Son dönemde soğuğa dayanıklı bonsai çiçekleri de merak ediliyor. Hangi çiçeklerin ya da minyatür ağaçların soğuğa daha dayanıklı olduğunu hemen sizlerle paylaşalım. İlk sırada Japon zelkova ağacı yer alıyor.

Son derece yoğun bir yaprak görünümüne sahip olan bu ağaç soğuğa karşı da inanılmaz bir dayanıklılık sergiliyor. Birkaç farklı türü bulunan zelkova ağacına budama yöntemi ile istenen her türlü şeklin kazandırılabilmesi de bu ağaca olan ilginin artmasını beraberinde getiriyor. Ofislerde de bu ağacın bakımı kolaylıkla yapılabilir.

soguga-dayanikli-bonsai-cicekleri

Hangi Minyatür Ağaçlar Soğuğa Dayanıklı?

Zambak çiçekli mercan ağacı da soğuğa karşı yüksek mukavemet özelliği sergileyen minyatür ağaçlar arasında yer alıyor. Aynı zamanda ginseng  bonsai ağacı da soğuk havalarda yetiştirilebilen ağaçlardan bir diğeridir. Ancak bu ağacın gelişmeye ve büyümeye devam etmesi için toprağının doğru seçilmesi ve özellikle sulamasına da maksimum düzeyde dikkat edilmesi gerekiyor.

Söz ettiğimiz ağaçlar soğuğa karşı dayanıklı olsa da hava akımlarından mutlaka korunması gerekiyor. Klima karşısına ya da rüzgar alan bir yere koymanız durumunda ağacınız ciddi düzeyde zarar görecektir. Aslında bitkilerin tamamı hava akımlarından olumsuz yönde etkileniyor. Bu nedenle ağacınızın bakımını doğru şekilde yapmanız kadar doğru yerde konumlandırmanız da  büyük önem taşıyor.

Yorum Ekle