Sevgililer Gününe Bonsai Aranjmanları

14 şubat sevgililer günü çiftler için yılın en özel günlerinden biridir. Elbette bu özel güne yakışacak bir hediye seçimi yapmak gerekiyor. Klasik hediyelerden uzak durmak isteyenler ise tercihini  fark yaratan tasarımlardan yana kullanıyor. Peki 14 şubatta sevgilinize ya da eşinize harika bir bonsai ağacı göndermek ister misiniz? Online sipariş sitemizde sevgililer gününe bonsai aranjmanları büyük bir keyifle incelenebilir.

Öncelikle sizlere bonsai ağaçlardan söz edelim. Bonsailer doğada gördüğünüz ağaçların özel bir yöntemle  yetiştirilen minyatür versiyonlarıdır. Bodur bir yapıya sahip oldukları için evlerde ya da iş yerlerinde, istenen her yerde konumlandırılabiliyor. Elbette iç mekanda bakımı yapılabildiği için dekoratif açıdan da çok büyük bir önem taşıyor. Minyatür yapılara sahip olan bu ağaçlar ilk kez Uzak Doğu’da yetiştirildi. Ancak çok kısa bir süre içerisinde o kadar popülerlik kazandı ki artık dünyanın hemen her ülkesinde bu ağaçlara rastlamak mümkün!

Dolayısıyla sevgililer gününe bonsai aranjmanları gönderdiğinizde son derece popüler bir hediye seçimi de yapmış olacaksınız. Çünkü bu ağaçlar ülkemizde de çok büyük bir ilgi görüyor. Adeta yükselen bir trende dönüşen minyatür ağaçlar aklınıza gelebilecek her türlü dekorasyon stiline anında uyum sağlayabiliyor. Aynı zamanda bulundukları ortamın genel havasını bir anda değiştirme gibi önemli bir etkiye sahip olduklarını da belirtmek isteriz. Sevgilinizin ya da eşinizin evinde hoş bir hatıraya dönüşecek olan bu ağaçlar mekanın dekorasyonuna da şık bir katkıda bulunuyor. Üstelik yaşam alanlarında doğal bir  atmosfer yaratmak isteyenler için de bonsai ağaçlar ideal bir seçenek oluyor.

Bonsai Ağaç Aranjmanlarını Mutlaka İnceleyin!

Zelkova, crassula, yeşim ağacı, ginseng gibi pek çok farklı türü bulunan bu ağaçları yetiştirmek de bir o kadar keyifli! Zamanı geldiğinde doğru teknikleri uygulayarak yaptığınız budama ile ağacınıza dilediğiniz şekli kazandırabileceğinizi biliyor musunuz? Ancak elbette ağacınızın büyümeye ve gelişmeye devam etmesi için  ihtiyacı olan koşulları ona sunmalısınız. Hangi bonsai ağacının tercih edildiğine bağlı olarak ihtiyaçları da değişebilir. Bazı ağaçlar haftada sadece 1 defa sulanmak isterken bazıları her gün suya ihtiyaç duyuyor. İhtiyaçları karşılandığında ve uygun koşullar sunulduğunda ise muazzam güzelliklerini cömertçe sergileyebiliyorlar.

sevgililer-gunu-bonsai-agaci

Bonsailer kimi zaman dilek ağacı görünümüyle de karşımıza çıkabiliyor. Sevgililer günü’nde sevgilinize rengarenk duruşuyla dikkat çeken eşsiz bir dilek ağacı modeli gönderebilirsiniz. Özel süslemelerle harika bir aranjmana dönüşen dilek ağaçları sevgiliniz için en iyi dileklerinizi de bu özel günde ona iletmenizi sağlayacak! Yapraklarını dökmüş minyatür ağaçlar kullanılarak hazırlanmış olan dilek ağacı çeşitlerini sitemizden mutlaka incelemelisiniz.

Bonsaili Teraryum Tasarımları Dikkat Çekiyor!

Elbette bu minyatür ağaçların bir yıldız gibi parladığı tek aranjman dilek ağaçları değil. Son dönemin popüler çalışmaları arasında yer alan teraryum çeşitlerinde de bonsai  ağaçları görebilirsiniz. Hatta sevgilinize özel bir tema üzerine kurgulanmış olan ve içerisinde bonsai ağacı da bulunan harika bir teraryum gönderebilirsiniz. Minyatür bitkiler, küçük ebatlarda çeşitli aksesuarlar, toprak ve cam fanus kullanılarak hazırlanan teraryum çeşitleri çift temalı olarak da dizayn edilebiliyor. Sevgilinize sadece mutlu etmekle kalmayıp aynı zamanda şaşırtmak istiyorsanız hiç tereddüt etmeden bu özel teraryum çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Bu arada bonsai ağaçlar işyeri açılışlarına ya da terfi alan yakınlarınıza da gönderebileceğiniz harika bir seçenektir. Online sipariş sitemizde göz kamaştıran bir bonsai koleksiyonu yer alıyor. Bu koleksiyonu herkesten önce siz keşfedebilir ve beğendiğiniz ağaçlar için sadece birkaç dakika içerisinde siparişinizi bize iletebilirsiniz. Bu özel ağaçlardan kendinizi de mahrum bırakmayın!

Yorum Ekle