Para Ağacı Çeşitleri

Salon bitkileri arasında en çok tercih edilenlerden biri de para ağacı çeşitleri oluyor. Pachira, crassula gibi birkaç farklı türü bulunan bu özel çiçek bakımının kolay olmasıyla da tercihlerin odak noktasına dönüşebiliyor. Bu özel ağacı sevdiklerinize hediye olarak da gönderebilirsiniz. Çünkü eşsiz duruşuyla hediyelik olarak da sıklıkla tercih ediliyor. Elbette kendi yaşam alanlarınızı süslemek için de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Para ağacının bulunduğu yere bolluk ve bereket getirdiğine inanılır. Elbette bu inanç doğru mu bilmiyoruz ama muazzam bir görünüm sergilemesi bu eşsiz çiçeği evimizde, işyerimizde bulundurmamız için yeterli bir neden! Peki, para ağacı çeşitlerinin ortak özellikleri nedir? Bu özel bitkinin karakteristik yönlerini hemen sizlerle paylaşalım!

para-agaci-cesitleri

Para Ağacı Çeşitlerinin Özellikleri

  • Para ağacı pek çok çiçekten farklı olarak her gün sulamaya ihtiyaç duymaz. Haftada sadece bir kez su vermeniz yeterli olabiliyor. Ancak çok kurak ve sıcak bir bölgede yaşıyorsanız sulamayı haftada 2 defaya çıkarabilirsiniz.
  • Bu bitki direkt güneş ışığına karşı dayanıklı olan saksı çiçekleri arasında yer alıyor. Ancak yine de özellikle öğle saatlerinde direkt olarak güneşe maruz kalmasını engellemenizde fayda var. Mutlaka aydınlık olan bir yerde bulundurmaya özen gösterin.
  • Çiçeğin bakımı balkonda ya da terasta yapılabilir ancak büyüme aşamasında mutlaka kapalı bir ortamda bulunması gerekiyor.
  • Çiçeğin en dayanıksız olduğu konu ani ısı değişimleridir. Bu nedenle olabildiğince sıcak bir yerden soğuk bir yere almamaya özen gösterin.

Yorum Ekle