Ortamın Havasını Değiştiren Bonsai Ağacı

Uzakdoğu’dan kısa zamanda tüm dünyaya yayılan bir trend olan minyatür ağaçlar ülkemizde de hatırı sayılır bir ilgi görüyor. Bonsai ağaçlar minyatür yapıları ve bodur görünümleriyle bulundukları her ortamın havasını bir anda değiştirebiliyor. Artık sevdiklerinize özel bir hediye göndermek istediğinizde de ortamın havasını değiştiren bonsai ağacı ideal bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor.

Doğada kendiliğinden yetişmeyen  özel bir yöntemle hazırlanan bu ağaçların bakımı Elbette çok kolay değil. Hangi ağaç türünün seçildiğine bağlı olarak bakımının nasıl yapılması gerektiği de değişebiliyor. Büyük bölümünün iç mekanda bakım için ideal bir yapıya sahip olduklarını söyleyebiliriz. Siz de ortamın havasını değiştiren bonsai ağacı ile yaşam alanlarınızı süsleyebilirsiniz.

ortamin-havasini-degistiren-bonsai

Bonsai Ağaçların Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bodur ağaçların bakımı ile ilgili en çok dikkat edilmesi gereken husus budama kısmıdır. Budama ağacı hem en önemli ihtiyacı oluyor hem de ağzınıza şekil vermenizi sağlıyor. Bu açıdan bakımında budamaya büyük bir özen göstermeniz gerekiyor. Aynı zamanda hijyenik bir şekilde budama yapmanız daha çok önemli!

Bonsai ağaçların nasıl sulanacağı konusunda size net bir periyot belirtmiyoruz. Çünkü her bir bodur ağacın ihtiyacı değişebiliyor. Ancak hangi ağaç türünü seçmiş olursanız olun, kireçten arındırılmış ve dinlenmiş su kullanmanız gerekiyor. Saksı değişimini de ağaç türünün ihtiyacı olan mevsimde yapmanız yine önemli unsurlar arasında yer alıyor. Tüm bunlara dikkat etmeniz halinde minyatür ağacınız çok uzun yıllar eşsiz güzelliğini sizlerle paylaşır.

Yorum Ekle