Ofis Bonsai Ağacı

Bodur ağaçlar artık yaşam alanlarında çok daha fazla tercih edilmeye başlandı. Minyatür boyları ile dikkat çeken sadece ülkemizde değil, tüm dünyada adet büyüyen bir furyaya dönüşen bonsai ağaçları evlerin dışında, farklı alanlarda da kullanılıyor. Özellikle ofis bonsai ağacı ile dekore edilen yerlerin başında geliyor. Bu ağaçlar şık yapıları ile büyük beğeni alıyor.

Ofislerde oldukça çarpıcı bir görünüm kazanan ofis bonsai ağacı çeşitleri ile dekorasyonu hareketlendirmek ve bambaşka bir atmosfer yaratmak mümkün olabiliyor. Artık bonsai çeşitlerinin de bir hayli arttığını söylemek mümkün. Doğada bulunan ağaç türlerinin büyük bölümünün bonsai versiyonları da hazırlanıyor. Dolayısıyla dekorasyon için kullanılabilecek ağaç sayıları da bir hayli fazla!

ofis-bonsai

Ofise Uygun Olan Bonsai Türleri

İşyerlerinde sade bir görünüm sergileyen bonsai çeşitleri kullanılabildiği gibi aynı zamanda çiçek açan bitkiler de seçilebiliyor. En çok tercih edilenler ise görsel açıdan gösterişli bir duruş sergileyen bonsai türleri oluyor. Erguvan, begonville gibi renkli yaprakları ile ön plana çıkan bonsailerin sıklıkla tercih edildiğini belirtebiliriz.

Aynı zamanda zelkova gibi ağaçların da ofislerde muazzam bir görünüm sergilediği söylenebilir. Aslında ofislerde aklınıza gelebilecek tüm ağaç türlerinin kullanılabileceği biliniyor. Çünkü bu ağaçların bakımı ihmal edilmediğinde ofislerde de uzun yıllar yaşayabiliyor. Bu yüzden mutlaka belirli ağaç türlerine yönelmek gerekmiyor. Sadece görünümüne bakaran beğendiğiniz herhangi bir bonsaiyi tercih edebilir ve ofisinizi dekore edebilirsiniz.

Yorum Ekle