Nar Bonsai Ağacı Olduğunu Biliyor musunuz?

Yaşam alanlarınızı bitkilerle donatmanız için çok sayıda farklı seçeneğiniz bulunuyor. Tercih edebileceğiniz bitkiler arasında bonsai ağaçları başı çekiyor. Evlerde ve işyerlerinde bonsailerin muhteşem duruşundan faydalanılarak eşsiz dekorasyonlar düzenlenebiliyor. Üstelik artık bonsai ağaçların çok farklı türleri de bulunuyor. Hatta nar bonsai ağacı olduğunu biliyor musunuz? Bu şık ve şirin ağacın bodur versiyonu çok daha güzel bir duruş sergiliyor.

Minyatür boyu ile dikkat çeken nar bonsai ağacı çok küçük ebatlarda nar meyvesi dahi verebiliyor. Ancak çok fazla meyve vermesini de beklememek gerekiyor. Genellikle bu ağaçların üzerinde sadece 3 ila 4 arasında bir meyve bulunur. 1 ya da 2 adet meyvesi olanlar ile de karşılaşabilirsiniz.

nar-bonsai-agaci

Nar Bonsai Ne Zaman Yaprak Döker?

Bu ağaçlar kış mevsiminin gelmesi ile birlikte kendini dinlenmeye alır ve yapraklarını döker. Ocak ayının geride kalması ile birlikte yavaş yavaş canlanmaya başlar ve ilkbahar geldiğinde yeniden muazzam güzellikteki yaprakları filizlenmeye başlar. Yaprakları ise küçük ve koyu yeşil renktedir. Son derece yoğun bir yaprak görünümü sunar.

Bonsai çeşitlerinin bakımı elbette ihmal edilmemeli! Ancak yetişmiş bir bonsai satın aldığınızda sadece sulanmasına dikkat etmeniz ve zamanı geldiğinde budamasını yapmanız yeterli olacak. Boyları çok fazla uzamadığı için iç mekanlarda bakımlarının rahatlıkla yapılabileceği bilgisini de sizlere aktaralım. Nar ağacı bonsailerin bakımını da gayet kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Yorum Ekle