Mor Güzellik: Bonsai Erguvan Ağacı

Daire şeklindeki mükemmel dizilimli mor yapraklarıyla görenleri kendine hayran bırakan erguvan ağacının minyatürü sizin de yaşam alanlarınızı süsleyebilir. Çiçek açan ağaçlar arasında en beğenilenlerden biri olan erguvan minyatür boya sahip olduğunda çok daha albenili bir duruş kazanıyor. Siz de bonsai erguvan ağacı ile evinizi ya da işyerinizi süsleyebilirsiniz.

Bonsai Erguvan Nasıl Yetiştirilir?

Bu mor güzelliğe sahip olmak için iki farklı yöntem karşınıza çıkacak. Bunlardan ilki bonsai erguvan tohumu alarak evde tohumu ekerek bodur erguvan ağacını yetiştirmeniz olacak. Bir diğer yöntem de hazır yetiştirilmiş bir bonsai erguvan satın alarak bakımını yapmanız ve ağacın canlı kalmasını sağlamanızdır.

Elbette günümüzde yoğun iş hayatı nedeniyle tohumdan ağaç yetiştirme fikri herkes için cazip olamıyor. Bu nedenle ikinci yöntemin yani yetiştirilmiş bir bodur erguvan ağacına sahip olmanın daha sıcak bakılan bir fikir olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda çiçek ve ağaç yetiştiren firmaları tek tek gezerek zaman kaybetmenize hiç gerek yok. Yapmanız gereken internet üzerinden online olarak sipariş vermeniz ve ağacınızın kapınıza kadar gelmesini sağlamanız olacak.

Online Ucuz Bonsai Erguvan Siparişi

İnternet üzerinden bonsai satış yapan çok sayıda web adresi bulunuyor. Bunlar arasından seçim yaparken güvenilir bir firmayı tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Ardından siparişinizi vererek yetiştirilmiş hatta çiçek açmış bonsai ağacınızın adresinize ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu esnada erguvan ağacının ihtiyaçları ve bakımını nasıl yapacağınız konusunda da bilgi edinmeyi ihmal etmeyin. Ne zaman toprağının değiştirilmesi gerektiği, bonsai erguvanın ne zaman ne oranda sulanması gerektiği, yaşam alanlarınızda bu ağacı nerede konumlandırmanız gerektiği gibi hususlarda bilgi edinerek ağacınızın yıllarca yaşam alanlarınızı süslemesini sağlayabilirsiniz.

One Response

  1. Naif Ekinci 21 Aralık 2017

Yorum Ekle