Mis Kokulu Bonsai Limon Ağaçları

Minyatür bonsai ağaçları sadece muhteşem yaprak ya da çiçek görünümleri ile değil, meyveleriyle de beğeni alıyor. Tüm dünyada büyük ilgi gören bonsai ağaç çeşitleri arasında artık limon ağacı da bulunuyor. Muhteşem limon kokusunu yoğun bir şekilde hissedebileceğiniz bonsai limon ağacı hem evlerde hem de işyerlerinde dekoratif açıdan da tercih edilebilir.

Bonsai Limon Ağacı Bakımı Nasıl Yapılır?

Eğer siz de bu muhteşem ağaçlardan birine sahip olduysanız bakımı için bazı püf noktaları bilmenizde fayda olacak. Öncelikle dikkat edilmesi gereken husus kullandığınız saksının büyüklüğünün bonsai limon ağacı için uygun olmasıdır. Ağacın kökleri için de saksı içerisinde yeterince yer olmasını sağlamalısınız.

Kayada Mandalina Bonsai

Kullandığınız toprağın da besin değerinin yüksek olması ve pH derecesinin de 6 ila 6,5 arasında olması gerekir. Bonsai türü limon olduğunda elbette narenciye grubuna giriyor. Tüm narenciye ağaçları gibi bonsai limon ağaçları da soğuğu ve rüzgarı sevmez. BU yüzden oda ısısında ve rüzgar almayan hatta klima gibi hava akımına maruz kalmayan bir yerde konumlandırmanız gerekir.

Bonsai Limon Ağacının Işık İhtiyacı

Gün içerisinde güneş alabileceği bir yer, bu ağaç için en ideal yer olacaktır. Bu ağaçlarla ilgili mutlaka bilinmesi gereken en önemli husus, pek çok bonsai türüne göre çok fazla ışığa ihtiyaç duymasıdır. Bu nedenle çoğu zaman gün ışığının yetersiz olduğu kış aylarında florasan ışık ile ihtiyacının giderilmesi gerekebilir. Florasan ışık ağacın daha fazla meyve vermesini de sağlar.

Yorum Ekle