Minyatür Bahçe Şıklığı

Tüm dünyada popülerlik kazanan bonsai ağaçları ile birbirinden şık aranjmanlar hazırlanabiliyor. Sadece dış mekanlarda değil, evlerde ve işyerlerinde de bakımı yapılabilen bonsailer ile minyatür aranjmanlar da yapılabiliyor. Bunlar arasında en çok beğeni alan bonsai minyatür bahçe tasarımlarıdır. Son derece şık bir duruş sergileyen bu bahçeler yakınlarınıza hediye etmeniz için de ideal bir seçim olabilir.

Bonsailerle Hazırlanan Minyatür Bahçeler

Minyatür bahçe dizaynlarında elbette bonsailer baş unsur olarak kullanılıyor. Bu bodur ağaçların yetişmesi için uygun toprak kullanılarak hazırlanan bonsai minyatür bahçe tasarımlarında bir bahçede bulunabilecek pek çok farklı aksesuar da tercih ediliyor. Minyatür bank, küçük otlar ve bitkiler hatta insan figürleri dahi kullanılabiliyor.

Adeta küçük bir dünya olan minyatür bahçelerde bonsai ağacının pek çok farklı türü kullanılıyor. Genellikle yoğun yapraklı olan bonsailer tercih edilse de çiçek açan ve muhteşem görünümü ile ön plana çıkan bodur ağaçlar da bahçe tasarımlarına eşlik edebiliyor. Aynı zamanda çalı görünümünde olan ve boyu çok uzamayan bitkilerin de bahçe dizaynlarında sıklıkla kullanıldığı bilinir.

En Ucuz Minyatür Bahçe Modelleri

Dikensiz bir kaktüs çeşidi olan sukkulentler çalı görünümü sunabildiğinden bu bitkilerin de bahçe modellerine eşlik edebildiğini söyleyebiliriz. Estetik açıdan da bulunduğu ortamın atmosferini bir anda değiştirebilen minyatür bahçeler son derece uygun fiyatlara sahip. Kendiniz ya da yakınlarınız için bu tasarımlara sahip olmak isterseniz internetten online sipariş verebilirsiniz.

Yorum Ekle