Minyatür Ağaç Fiyatları

Uzak Doğu’da yetiştirilen ve artık dünyanın en popüler bitkileri arasında yer alan bonsailer gün geçtikçe hayran kitlesini arttırıyor. Özellikle evde bitki yetiştirmekten hoşlananlar bugünlerde minyatür ağaç fiyatları araştırmaları yapıyor. Bu bodur ağaçların fiyatları ise bir hayli değişken rakamlardan oluşuyor. Seçtiğiniz ağacın türüne göre ödemeniz gereken ücret de değişebilir.

Bonsai Tohumlarının Fiyatları Nedir?

Eğer en uygun rakamlarla karşılaşmak isterseniz bu bodur ağaçların tohumlarını alarak kendiniz yetiştirmeyi denemelisiniz. Çünkü minyatür ağaç fiyatları tohum söz konusu olduğunda çok daha düşük rakamlara geriliyor. Fakat yetiştirmek bir hayli emek ve zaman istiyor. Eğer daha önce bonsai yetiştirmediyseniz fidan ya da yetişmiş bir ağaç almanızda fayda var.

minik-cicekler

Fidan şeklinde filizlenmiş bir bonsai satın alarak yetiştirmek de seçenekleriniz arasında yer alıyor. Bakımını ihmal etmemeniz halinde harika bir ağaç görünümü alması uzun sürmeyecektir. Ancak bu tür bitkilerle daha önce zaman geçirmediyseniz seçiminizi mutlaka yetişmiş bir bonsaiden yana kullanın. Çünkü fidan şeklinde temin ettiklerinizi budayarak şekil vermeniz gerekebilir.

Budama ise büyük bir ustalık istediğinden yapacağınız basit bir hata ağacınızın kurumasına neden olabilir. Yetişmiş bonsai fiyatları diğerlerine nazaran bir miktar daha yüksek rakam gerektirir. Ancak internet üzerinden online olarak sipariş vererek daha cazip fiyatlarla harika minyatür ağaçlar temin edebilirsiniz. İnternet üzerinden satışa sunulan ağaçların fiyatları çok daha cazip olabiliyor. Güvenilir bir adresten sipariş vermeniz gerektiğini de hatırlatalım.

Yorum Ekle