Limon Bonsai Ağacı Olduğunu Biliyor muydunuz?

Minyatür boylarıyla son dönemin en popüler bitkileri olmayı başaran bonsai  ağaçlar yaşam alanlarını süslemeye devam ediyor. Bulundukları ortamın havasını değiştirebilen ve bodur yapılarıyla mekana doğal bir atmosfer kazandıran bu ağaçlar herkes tarafından çok beğeniliyor. Genellikle bonsai dendiğinde akla zelkova ya da çam geliyor. Peki, limon bonsai ağacı olduğunu biliyor muydunuz ve daha önce gördünüz mü?

Limon bonsai ağaçları gerçekten limon verebiliyor. Ancak bakımlarının çok özenli bir şekilde yapılması gerektiğini unutmamak lazım! Bakımını ihmal edilmesi ağacın limon vermesini önleyebiliyor. Aynı zamanda kurumasına sebebiyet veriyor. Bu nedenle şayet siz de yaşam alanlarınızda limon bonsai yetiştirmek istiyorsanız öncelikle bakımını  öğrenmeniz gerekiyor.

limon-bonsai

Bonsai Ağacı Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu ağaçları yetiştirebilmek için sadece sulamak ve ışık ihtiyacını karşılamak yeterli olmuyor. Hangi bonsai türünü tercih ettiğinize bağlı olarak bakımının nasıl yapılacağı sorusunun yanıtı da değişecektir. Ancak genel olarak sulanmasının titizlikle yapılması ve aynı zamanda ışık ihtiyacının yeterli oranda karşılanması büyük önem taşıyor.  Budama bu ağaçların bakımında en önemli unsurlardan bir diğeridir.

Eğer ağacın nasıl budanması gerektiğini bilmiyorsanız sadece tek bir dal kesseniz dahi maalesef ölmesine neden olabilirsiniz. Bu nedenle budamanın profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Onlar sipariş sitemizde en güzel bonsai  ağaç çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz bir ağaç için uygun fiyatla sipariş verebilirsiniz. Minyatür meyve ağaçları da sitemizden temin edilebiliyor.

Yorum Ekle