Kaç Çeşit Bonsai Vardır

Sevdiklerinizi, göndereceğiniz çiçekler ile fazlasıyla mutlu edebilir, onların yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz. Eminiz ki herkes hayatına dokunan insanlara çiçeklerin en güzelini göndermeyi arzu eder. İşte tam da bu noktada bonsai ağaçlar, bünyesinde barındırdığı anlam, felsefesi ve estetik görünümü ile ithaf edebileceğiniz en nadide inceliklerden oluyor. Şık görünümleri ve minimal yapılarıyla vücut bulan bu ağaçlar, uzun yıllar yaşayabilme özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Kaç çeşit bonsai vardır diye merak edenleri, en kısa zamanda sayfamızda yer alan tasarımlarla buluşturmaya davet ediyoruz.

kac-cesit-bonsai-vardir

Meyve Bonsai Ağaçları

Bonsai, ağaçlara duyulan saygıyı ve onların yaşamını ele alan bir sanattır. Bu denli önemli bir çalışmada herşeyin birbirleri arasında uyum içermesi gerekir. Bonsai ağaçların kısa ve bodur görünümleri sizi yanıltmasın! Minimal formlarının yanında meyve verebilme özelliğini de bünyelerinde barındırıyorlar. Nar, limon, portakal şeftali ve daha nicesi, bu sevimli bitkilerin bizlere sunduğu en nadide mucizelerden oluyor. Kaç çeşit bonsai vardır diye merak edenleriniz için öncelikle şunu söylemeliyiz ki bir tanesi kuşkusuz meyve bonsai ağaçları oluyor. Nefis kokuları ve sevimli görünümleri ile tam bir enerji deposu niteliğine sahiptirler. Genellikle bonsai dendiğinde zihninizde zelkova ya da çam canlansa da, meyve ağaçları mucizesini unutmamak gerekir. Bulundukları ortama ayrı bir aura kazandıran bonsai ağaçlar, sevdiklerinize gönderebileceğiniz en anlamlı güzelliklerden biri oluyor. Meyve bonsai ağaçlarını evinizde ya da ofisinizde dekor olarak da kullanabilmeniz mümkün.

Hızlı Büyüyen Bonsailer

Bonsai ağaçlar, her geçen gün popüleritesini arttırmakla birlikte yüksek oranda talep edilmektedir. Ev, ofis gibi yaşam alanlarınızı süslemek, bambaşka bir hava yaratmak istiyorsanız bonsai ağaçları tercih edebilirsiniz. Hızlı büyüyen türleri, kaç çeşit bonsai vardır sorusunun bir diğer yanıtı oluyor. Ne denli minimal olursa olsun aslına bakıldığında doğadaki diğer ağaçlardan farklı olmadığı için bu ağaçların müthiş bir hızda büyümesini beklemek biraz imkansız oluyor. Bu minyatür ağaçların hızlı bir şekilde büyümesini istiyorsanız yılda 3-4 defa vitamin takviyesi gerçekleştirebilirsiniz.  Bakımı düzenli yapıldığında, zamanla büyüyerek daha canlı bir form kazanan bonsailer, iç ve dış mekanlarınızın en şık detayları arasında yerini alıyor. Birçok çeşide sahip olmakla birlikte, dekoratif saksılar ve cam fanuslarla taçlandırılarak eşsiz tasarımlarda öne çıkıyorlar. Sayfamızda yer alan türlere, özgünlük ve şıklık odağında ulaşabilir, sadece bir tık ile sipariş verebilirsiniz.

Yorum Ekle