İyi bir bonsai sahibi olmak için 10 adım

İyi bir bonsai sahibi olmak için 10 adım :

İyi bir bonsai sahibi olmak için ilk 5 adım bonsai ağaç almadan önce uygulanmalıdır. Şimdi adım adım açıklamaya başlayalım.

1-) Ağaç Seçimi : Bonsai seçiminde, farklı türler yerine çok talep gören, denek olarak kullanımı kanıtlanmış türleri seçmenizi öneririz. Ayrıca bulunduğunuz coğrafyanın iklimini göz önünde bulundurmanızı öneririz.

2-) Dallanma yapısı : Dallanma yapısı gözünüze uygun/ gelen bir ağaç seçin. Sağlıksız bir bonsai ağacı yaşlı ve solgun görünecektir.

3-) Alt Gövde ve yüzey kökleri : Kendi ağacından büyük alt gövde ve yüzey köklü bir bonsai ağaç uygun seçim olmayabilir.

4-) Bonsai Ağaç Boyutu : Boyut olarak işleyebileceğiniz bir bonsai ağaç seçin. Çok küçük veya çok büyük ağaçlar sizin için problem olabilir.

5-) Bütçe : Bonsai ağaç için ne kadar fazla bütçe ayırırsanız, o kadar kaliteli ağaç alabilirsiniz. Bu yüzden bütçenizi yüksek tutmanızda fayda var.

6-) Bonsainizi Tanıyın : Bonsainizi mutlaka tanıyın. Bir zaman sonra farklı durumlar için ne gibi tepkiler verdiğini öğreneceksiniz.

7-) Budama : Budama yöntemlerini öğrenin ve deneyimlerinizi geliştirin.

😎 Telleme : Bonsai telleme yöntemlerini öğrenin ve deneyimlerinizi geliştirin.

9-) Kök Sistemi : Kök sistemini tanıyın ve deneyimli insanlardan tavsiyeler isteyin.

10-) Koleksiyon : Koleksiyonunuzu ne kadar dar tutarsanız, bonsai ağaçlarınıza ayıracağınız vakti daha da artacaktır.

bonsai ağaç

Yorum Ekle