İç Mekan Bitkileri

Yaşam alanlarınızda bitkilere daha fazla yer verirseniz çok daha güzel ve şık bir ortam elde edersiniz. Artık dekorasyonun vazgeçilmezlerinden biri haline gelen iç mekan bitkileri  aklınıza gelebilecek tüm dekorasyon stilleri ile uyum sağlayabiliyor. Evinizde hangi dekorasyon tarzına yer veriyor olursanız olun mutlaka saksı bitkilerine de bir yer bulmalısınız. Peki, iç mekanlarda en çok hangi bitkiler tercih ediliyor?

Aslında bu noktada seçeneklerin bir hayli fazla olduğundan söz etmek lazım… Çünkü iç mekan bitkileri  olarak pek çok farklı çiçeği tercih edebilir ve zevklerinize uygun seçimler yapabilirsiniz. Tilandisia ve guzmanya gibi sıra dışı bir görünüm sergileyen çiçek çeşitlerine yönelebileceğiniz gibi aloe vera ya da kaktüs aranjmanları gibi popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyen saksı bitkilerini de tercih edebilirsiniz. Hatta birkaç farklı çiçek türünün tek bir saksıda buluştuğu özel aranjmanlar da seçenekleriniz arasında yer alıyor.

ic-mekan-bitkileri

İç Mekanlarda Bu Bitkiler Büyük İlgi Görüyor!

Uzun ve sivri yaprakları ile dikkat çeken areka  bitkisi son derece gösterişli bir duruş sergiliyor olması ile ön plana çıkıyor. Sadece evlerde değil ofislerde de dekoratif amaçlı olarak tercih edilen  bu çiçek büyük saksı çiçekleri kategorisinde değerlendiriliyor. Dilerseniz tercihinizi yucca ya da şeflera bitkilerinden yana da kullanabilirsiniz.  Tıpkı areka  bitkisi gibi gösterişli ve heybetli bir duruşa sahip olan bu çiçekler salonların yanı sıra oturma odaları, mutfaklar hatta yatak odalarında bile tercih edilebilir.

Son derece dayanıklı bir yapıya sahip olan ve ilkbaharda harika renklerde çiçekler açan kalanchoe  bitkisine de yönelebilirsiniz. Aynı zamanda minyatür bir yapıya sahip olan bonsai ağaç çeşitleri de seçenekleriniz arasında yer alıyor. Sizlere önerdiğimiz bu çiçeklerin tamamını online sipariş sitemizde inceleyebilir ve gayet uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Yorum Ekle