Güneş İstemeyen Salon Çiçekleri

Bildiğiniz gibi pek çok bitkinin büyümeye ve gelişmeye devam edebilmesi için güneş ışığına ihtiyacı oluyor.  Ancak bazı bitkiler var ki güneş ışığından olumsuz yönde etkileniyor. Bu nedenle söz konusu bitkileri iç mekanlarda, doğrudan güneş görmeyen yerlerde konumlandırmak gerekiyor. Genel olarak güneş istemeyen salon çiçekleri daha fazla tercih ediliyor da diyebiliriz.

Salon bitkileri genellikle evlerin kullanılmayan köşelerinde konumlandırılıyor. Bu köşeler güneş görmediği için her türlü bitkinin bu alanda yetişmesi mümkün olmuyor. Güneşe ihtiyaç duymayan bitkiler ev dekorasyonlarında sıklıkla tercih ediliyor. Bu bitkilerin başında görmeye çok alışkın olduğunuz benjamin çiçeği geliyor. Muhteşem bir görünüme sahip olan bu özel bitki güneşsiz de yaşayabiliyor.

gunes-istemeyen-salon-cicekleri

Hangi Çiçekler Gölgede Yetişir?

Geniş yaprakları sahip olan difenbahya çiçeği de güneşe ihtiyaç duymayan bitkiler arasında yer alıyor. Yeşilin en güzel iki farklı tonunu yansıtan bu özel çiçek gölge olan hatta gün ışığının daha az olduğu yerlerde yetişebilir. Eviniz için harika bir çiçek seçeneği olduğunu belirtmek isteriz.

Uzun ve ince yaprakları ile sıra dışı bir görünüm sergileyen paşa kılıcı çiçeği de gölgede yetişebilen çiçeklerden bir diğeridir. Aynı zamanda paşa kılıcı çiçeği yerini sevmesi halinde çok hızlı bir şekilde büyüyebilen çiçekler kategorisinde yer alıyor. Yucca çiçeği de güneşe gereksinim duymaz. Bu nedenle evinizin güneş görmeyen yerlerinde yucca çiçeğini de rahatlıkla konumlandırabilirsiniz.

Yorum Ekle