Eve ve Ofise Bereket Getiren Çiçekler

Feng şhui gibi uzak doğu felsefeleri kapsamında bazı bitkilerin bulundukları mekanın enerjisini değiştirebildiklerine inanılıyor. Bu düşünceye inananlar bitki tercihlerini eve ve ofise bereket getiren çiçekler arasından yapıyor. Bu sayede evlerinin ya da ofislerin olumlu enerjilerle  buluşmasını arzuluyorlar. Peki, şans ve bereket getiren çiçekler hangileri?

Pachira pek çok ülkede bereket bitkisi olarak adlandırılıyor. Çünkü pachira  bitkisinin bulunduğu ortamın bereketini arttırdığı düşünülüyor. Aynı zamanda para ağacı olarak bilinen ülkeler de var. Bu nedenle söz konusu ülkelerde özellikle işyerlerinde yani para kazanılması gereken yerlerde sıklıkla bu bitkinin bulunduğunu görebilirsiniz. Ülkemizde de açılış çiçeği, terfi çiçeği ya da yeni işe başlama çiçeği olarak sıklıkla pachira çiçeği gönderiliyor. Bu sayede çiçek gönderilen kişinin  daha fazla para kazanması ve kazanılan paranın da daha bereketli olması amaçlanıyor.

eve-ve-ofise-bereket-getiren-cicekler

Şans Bambuları İyi Şans Getiriyor mu?

Bir diğer seçenek de şans bambuları oluyor. Bambuların da bulundukları ortama iyi şans getirdiğine inanılıyor. Gerçekten getiriyor mu, bilmiyoruz ancak dekoratif açıdan harika bir görünüm sergiledikleri aşikar. Dolayısıyla yaşam alanlarınızı dekore etmek için rahatlıkla bambu çeşitlerinden faydalanabilirsiniz.

Aynı zamanda bonsai ağaçların da dekoratif açıdan büyük bir ilgi gördüğünü belirtelim. İyi bir şans getirsin ya da getirmesin kuşkusuz minyatür ağaçlarla yapılan dekorasyon en azından insanların yüzünde bir gülümsemeye dönüşebiliyor. Online sipariş sitemizden en güzel pachira çiçeklerini ve bonsai ağaçları temin edebilirsiniz.

Yorum Ekle