Ev İçin Ağaç Çiçekler

Evinizin dekorasyonunu taçlandırmak için sadece çiçeklerden değil minyatür ağaçlardan da faydalanabilirsiniz. Son derece etkileyici bir görünüme sahip olan ev için ağaç çiçekler son dönemin en trend tasarımları arasında yer alıyor. Eşsiz güzelliğini yıl boyunca sergileyen ve yaprak dökmeyen  ağaç çeşitleri de mevcut. Genel olarak bonsai ismiyle anılan bu bodur ağaçlar ilk kez Uzakdoğu’da yetiştirildi.

Özel bir yöntemle yetiştirilen ve doğadaki gerçek ağaçlarla birebir aynı görünümü sergileyen bu tasarımlar sadece evlerde değil iş yerlerinde de sıklıkla tercih ediliyor. Pek çok farklı türünün bulunuyor olması bitki yetiştirmekten hoşlananları oldukça heyecanlandırıyor. Ancak bonsai yetiştirmenin çok büyük emek istediğini de bilmeyenler için aktaralım.

ev-icin-agac-cicekler

Bonsai Yetiştirmek Zor mu?

Eğer bu bodur ağaçlar hakkında bilgi ve deneyim sahibi değilseniz yetişmiş bir bonsai ağacı satın almanızı tavsiye ederiz. Bu alanda uzmanlaşmış olan isimler bir bonsai ağacını sulamaya öğrenmenin dahi yaklaşık 3 yıl gibi uzun bir zaman dilimini gerektirdiğini belirtiyor. Bu nedenle önce yetişmiş bir ağaç alıp bakımını üstlenin.

Bir süre deneyim kazandıktan sonra dilediğiniz ağacın tohumunu ya da filizlenmiş şeklini satın alarak onu büyütebilirsiniz. Bonsai  yetiştirmenin en keyifli yönü ise budama yöntemi ile ağacınıza istediğiniz şekli kazandırabiliyor olmanızdır. Online sipariş sitemizde büyük bir özenle yetiştirdiğimiz bonsai ağaç çeşitlerini inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz. Bu sayede seçtiğiniz ağacın çok kısa bir süre içerisinde adresinize ulaşmasını sağlamış olacaksınız.

Yorum Ekle