Eminönü’nün En Sevilen Çiçekçisinden 5 Tasarım Örneği

Bazı özel günlerde sevdiklerinize klasik çiçek buketleri göndermek yerine daha farklı ve biraz daha gösterişli bir tasarımı seçmek isteyebilirsiniz. Bunun için Eminönü’nün en sevilen çiçekçisinden 5 tasarım örneği önerisinde bulunmak istiyoruz. Bu sayede zorlanmadan karar verebilir ve gayet gösterişli bir çiçek gönderimi yapabilirsiniz.

  • Teraryumlar

Sizlere ilk önerimiz bir kara akvaryum olan teraryumlar olacak. Minyatür canlı bitkiler ve çeşitli aksesuarlar kullanılarak bir tema üzerine kurgulanan teraryum çalışmaları buket çiçeklere alternatif arayanlar için ideal bir seçenek oluyor.

  • Kaktüsler

Kaktüsler çok uzun zamandır dekoratif amaçlı olarak kullanılan bitkilerin başında geliyor. Artık kaktüs çeşitleri ile  sandığınızdan çok daha fazla sayıda aranjman hazırlanıyor. Birkaç farklı türde kaktüsün bir arada kullanıldığı aranjmanlar dekoratif olarak da şık bir duruş sergiliyor. Siz de tercihinizi bu aranjmanlardan yana kullanabilirsiniz.

istanbulun-en-sevilen-cicekcisinden-oneriler

  • Sukkulentler

Sukulent çeşitleri dikensiz bir kaktüs çeşidi olarak çok uzun zamandır popülerliğini koruyan bitkiler arasında yer alıyor. Bu özel bitkiler kendi içerisinde farklı türlere ayrılıyor. Bir kaç farklı türün bir arada kullanıldığı sukulent aranjmanları da  seçenekleriniz arasında yer alıyor. Küçük ebatlarda olan bu bitkiler ekimi zaman farklı çiçek türleri ya da farklı aksesuarlar da eşlik edebiliyor. Ortaya  çıkan aranjman görsel açıdan adeta bir şölene dönüşüyor.

  • Bonsai Ağaç

Gösterişli bir hediye seçimi yapmak isteyenler için minyatür ağaç çeşitlerinin de harika bir seçenek olduğunu belirtmek lazım. Özellikle bonsai türleri popülerliğini her geçen gün daha da arttırıyor. Sevdiklerinize özel ağaçlardan göndererek onları hem mutlu edebilir hem de yaşam alanlarının dekorasyonuna şık bir katkıda bulunabilirsiniz.

  • Minyatür Meyve Ağaçları

Son olarak sizlere minyatür meyve ağaçlarını da önermek istiyoruz. Küçük ebatları ve yoğun yaprak görünümleri ile dekoratif açıdan da sıklıkla tercih edilen minyatür meyve ağaçları gösterişli bir hediye seçimi yapmak istediğinizde devreye girebilir. Açılışlarda da gönderime uygun olan bu özel ağaçlar bakımı ihmal edilmediğinde uzun yıllar yaşayabiliyor. Sevdikleriniz için bu özel bitki ve ağaçları seçebilir, klasik bir çiçek buketinden çok daha etkileyici bir hediye gönderebilirsiniz.

Yorum Ekle