Dünyanın En Küçük Ağacı

Bonsailer gün geçtikçe popülerliğini ikiye katlıyor. Uzak Doğu’da hayat bulan ve kısa sürede muhteşem duruşları ve dünyanın en küçük ağacı olmalarıyla ünlenen bu bodur ağaçlar normal bir ağaçtan farksızdır. Sadece daha minyatür bir yapıya sahip olduklarından evlere ve işyerlerine de dekoratif bir aksesuar olarak girmeyi başarıyorlar. Bonsaileri yetiştirmek ise sanıldığından çok daha zor.

Elbette bu alanda uzman olanlar, ilk defa dünyanın en küçük ağacı olan bonsaileri yetiştirmeyi başarmış olan Uzak Doğulu bitki uzmanları oluyor. Bu kişiler, bir bonsaiyi doğru şekilde sulamayı öğrenmenin dahi 3 yılı bulduğunu dile getiriyor. Pek çok ülkede bonsaileri yetiştirmek için kurslar düzenleniyor.

bonsai

Bonsailere Olan İlgi Artıyor!

Hatta çeşitli yarışmalar dahi yapılabiliyor. Aslında ülkemizde de bu minyatür ağaçlara olan ilgi bir hayli fazla ve son dönemde çok daha büyük bir ilgi söz konusu… Artık özel günlerde insanlar yakınlarına hediye etmek için de bu şirin ağaçlara yönelebiliyor. Bonsailerin onlarca farklı türü bulunuyor. Aralarında belirli mevsimde çiçek açan türler de mevcut.

Aynı zamanda yapraklarını hiçbir zaman dökmeyen ve yapraklı muhteşem duruşunu yıl boyunca koruyan bonsai çeşitleri de yer alıyor.  Ağacın yanı sıra çalı gibi görünen türler de büyük bir talep görüyor. Bonsai çeşitlerini internet üzerinden incelemek mümkün! Ayrıca bu bodur ağaçlarla yaşam alanlarınıza farklı bir atmosfer kazandırmak isterseniz, internet üzerinden sipariş de verebilirsiniz.

Yorum Ekle