Dış Mekan Saksı Çiçekleri

Dekorasyon, iç ve dış mekanlarda uygulanan ve estetik görünümü amaçlayan düzenleme sanatıdır. Bu aşamada iç mekana gösterilen özenin dış mekana da yansıtılması gerekir. Ev ya da ofis bahçelerinde, cafelerde ve daha birçok dış mekanda hoş bir görünüm elde etmek istiyorsanız kullanacağınız her parçanın kendi içerisinde uyum sergilemesi gerekir. Dış dekorasyonun en önemli detaylarından biri ise kuşkusuz çiçekler olacaktır. Bahçelerinizi dış mekan saksı çiçekleri ile taçlandırarak şık bir aura yaratabilirsiniz. Estetik görünüm elde etmek isteyenler için sayfamızda yer alan ürünlerden birini tercih ederek eşsiz bir  dekor oluşturabilirsiniz.

dis-mekan-saksi-cicekleri

Bahçelerinizi Bonsai Ağaçlarla Taçlandırın

Günümüzde birçok tasarım odağında dış mekan saksı çiçekleri karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlarda en sık tercih edilen ise bonsai ağaçlardır. Büyük ve küçük formuyla vücut bulan bu ağaçlar, dış mekanların en etkili tamamlayıcılarından biridir. Bodur görünümü ile sevimli bir hava yaratmakla birlikte estetik bir gövdeye sahiptir. Bünyesinde yer alan yeşil yapraklar ve minik meyveler tasarıma bambaşka bir boyut kazandırıyor. Bonsai ağaçların boyutları ise zevkinize göre şekillenmektedir. Sayfamızda her ölçüde bulabileceğiniz bu ağaçların en sevimli olanları ise minimal formda vücut bulanları öne çıkıyor. Yapraklarının arasındaki meyveler, nefis kokusu ile ortama hoş bir hava katıyor. Kış bahçeleriniz ya da ofisinizin bahçelerinde kullanabileceğiniz bonsai ağaçlar, günümüzde en popüler olan çiçekler arasında yerini alıyor. Sayfamızda yer alan bonsai ağaç çeşitleri, saksıları,desenleri ve renkleri ile  bütünlük oluşturmakla birlikte eşsiz bir uyum sergiliyor.

Bonsai Ağaç Bakımı

Dış mekanlarda kullanabileceğiniz bu nefis bitkilerin bakımının düzenli ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yapılan hatalardan en çok bilineni bonsai ağaçları balkonda bir mermerin üzerine koymaktır. Güneşten ısınan mermer, bonsailerin kurumasına neden olarak ciddi zararlar vermektedir. Bu yüzden bonsai tabaklarının altına ısıyı direkt geçirmeyecek tahta parçasının üzerine konulması gerekmektedir. Dış mekan saksı çiçekleri arasında en sık tercih edilen bonsai ağaçlar, büyük bir titizlikle bakıldığında uzun yıllar yaşama özelliğine sahiptirler. Toprak hazırlama aşamasında ise ufak ponsa taşlarının konulması doğru olacaktır. Sulama işlemi söz konusu olduğunda iklim özelliklerine göre değişiklikler mevcuttur. Bu noktada en çok bilinmesi gereken şey yaz aylarında daha fazla su gereksinimlerinin artacağı gerçeğidir. Tüm bu hususlara dikkat edildiği takdirde bonsai ağaçlar sağlıklı ve canlı şekilde uzun yıllar yaşamanı sürdürecektir.

Yorum Ekle