Dekoratif Bonsai Ağacı

Bonsai ağaçları ile evinizde ya da işyerinizde muazzam bir dekorasyon tarzı uygulayabilirsiniz. Yaşam alanlarına natürel bir görünüm kazandıran bodur ağaçlar sıra dışı dekorasyon stillerine de anında uyum sağlıyor. Elbette dekoratif bonsai ağacı pek çok farklı seçenek de sunabiliyor. Kırmızı yapraklı ağaçlardan yıl boyunca hiç yaprak dökmeyenlere kadar geniş bir seçenek yelpazesi mevcut.

Dilerseniz dekoratif bonsai ağacı olarak zeytin ağaçlarını da tercih edebilirsiniz. Şık duruşları ile sadece evlere değil, ofislere de çok yakışan bu ağaçlar gayet makul olan fiyatları ile de ön plana çıkıyor. Çiçekleri ile büyüleyici bir güzellik sunan begonvil de dekorasyonlarda yoğun ilgi gören ağaçlar arasında yer alıyor.

dekoratif-bonsai-agaci

Bonsai ile Sıra Dışı Dekorasyon!

Eğer sıra dışı yaprak görünümüne sahip bir bonsai seçimi yapmak isterseniz bu durumda acer palmatum bonsailere yönelebilirsiniz. Kıvrımlı hatları ile muazzam bir görünüm sunan ginseng bonsailer de dekorasyonunuza bambaşka bir atmosfer kazandırabilir. Yoğun dal görünümü sunan zelkovalar da bir diğer seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda arocaria hafif yayvan görünümü ile yaşam alanlarınızın daha doğal görünmesine olanak tanır.

Artık bonsai çeşitlerini internetten online olarak da inceleyebilirsiniz. Çok sayıda farklı tasarıma göz atabileceğiniz internetten aynı zamanda sipariş vermeniz de mümkün olacak. Eğer daha önce bonsai bakımı yapmadıysanız seçiminizi yetişmiş bir bonsaiden yana kullanın. Fidan şeklinde olanlar ya da tohum bonsailer sizin için uygun olmayabilir.

Yorum Ekle