Çiçek Göndermenin Genel Kuralları

Çiçek yollamanın da bir adab-ı muaşeret kurallarının olduğunu biliyor musunuz? İlk etapta biraz ilginç gelebilir ancak çiçek göndermenin genel kuralları var ve bu kurallara uygun olarak çiçek gönderirseniz bir beyefendi imajı yaratabilirsiniz. Merakla beklediğinizi biliyoruz ve sizi daha fazla bekletmeden hemen kuralları tek tek anlatmaya başlıyoruz. Öncelikle sevgiliye gül gönderme kuralından başlayalım.

Sevgilinize ya da eşinize asla çift rakamda gül göndermeyin. Bu durum çiçek göndermenin genel kuralları arasında en önemli olanlardan biridir. Sevgiliye ya da eşe tek sayıda gül gönderilir. Yani 1, 3, 5,7 gibi sayılarda gül göndermeniz gerekiyor. Bir diğer kural da çiçeği elle götürmemek gerektiğidir. Her ne kadar dışarıda buluşacak olsanız ve elinizde çiçekle gitmenin daha kibar olacağını düşünseniz de bu durum maalesef görgüsüzlük olarak kabul ediliyor.

cicek-gondermenin-genel-kurallari

Buluşmaya elinizle çiçekle gitmeyin!

Peki, ne yapacaksınız? Elbette çiçeğin önceden teslim edilmesini sağlayacaksınız. Buluşma saatinize yakın bir saatte teslimat yapılması talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca içerisinde mesaj kartı olmayan çiçek göndermek de ayıp karşılanıyor. Mutlaka çiçek içerisinde isminizin ve bir de kısa bir mesajın olduğu kart bulunmalıdır.

Son bir kuraldan daha bahsedelim. Aynı çiçeği üst üste iki defa göndermemeniz lazım. Örneğin kırmızı gül buketi gönderdiyseniz, ikinci kez beyaz bir papatya seçimi yapabilirsiniz. Sonrasında yeniden gül gönderme şansınız doğacak. Bu kuralları uygulamaya gayret edin, sizin lehinize sonuçlar verir.

Yorum Ekle