Cafelerde Bonsai Ağacı Nasıl Görünür?

Minyatür ağaçlar olan bonsailer dekorasyon çalışmalarında en sık kullanılan bitkileren biri haline geldi. Sadece evlerde değil, ofislerde ve çeşitli işletmelerde de sıklıkla bu şirin ve bodur ağaçlar karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle restoran ve cafe gibi işletmelerde mekana farklı bir atmosfer kazandırmak isteyenler tercihini bu özel ağaçlardan yana kullanıyor. Peki, cafelerde bonsai ağacı nasıl görünür?

Aslında bu ağaçlar oldukça geniş bir tür seçeneği sunuyor. Çandan iğne yapraklı diğer ağaç türlerine, renkli yapraklı ağaçlardan yapraklarını hiç dökmeyen bosailere kadar pek çok farklı tür ile her türlü mekanı dekore etmek mümkün olabiliyor. Cafelerde ise bu ağaçlar oldukça natürel bir görünüm sergiliyor.

Bonsailer Hangi Dekorasyonla Uyumlu?

Bu özel ağaçlar mekanda doğal bir atmosfer yaratmaya yönelik olarak düzenlenen dekorasyon trendleri ile büyük bir uyum yakalıyor. Çünkü doğadaki ağaç görünümünün aynısını sunabilen ağaçlar ile doğadaki güzelliği iç mekanlara taşımak mümkün olabiliyor. Aynı zamanda cafe gibi mekanlarda cadde ile mekanın sınırlarını şık bir şekilde belirlemek için de bu bodur ağaçlardan faydalanıldığını belirtmek gerekiyor.

Dış ortama sıralanan ağaçlar son derece şık ve doğal bir sınır oluşturabiliyor. Aynı zamanda kapı girişlerinde ya da mekanların bahçe alanlarına geçişlerde de bu ağaçların kullanıldığını belirtebiliriz. Bir anlamda mekanın bambaşka bir görünüm alması sağlanırken aynı zamanda estetik açıdan da şık bir görünüm yakalanabiliyor.

cafe-cicegi

Bonsailer Mekana Nasıl Bir Hava Katıyor?

Natürel dekorasyon trendlerinin yanı sıra modern dekorasyon stilleri ile de bu ağaçların ideal bir görünüm yakaladığını belirtebiliriz. Cefalerin daha modern bir duruş yakalaması için bu ağaçlara çok sık yer veriliyor. Huzurlu ve bir o kadar da samimi bir ortam yakalamak üzerine kurgulanan dekorasyon çalışmalarına da eşlik edebilen minyatür ağaçların mekana daha sıcak bir atmosfer kazandırıyor olmaları da dikkatlerden kaçmıyor.

Bu özelliği ile de bonsailer artık dekorasyon dendiğinde ilk akla gelen saksı bitkilerinin başında geliyor. Bakımı ihmal edilmediğinde çok uzun yıllar yaşayabiliyor olması da bu ağaçları diğer saksı bitkilerinden daha farklı kılabiliyor. Satın aldığınız bonsainin ihtiyaçlarını doğru şekilde karşılamanız halinde yıllarca büyümeye devam edecektir.

Bu nedenle cafelerde de genellikle kısa boylu bonsailer tercih ediliyor. Bu sayede zamanla büyümeleri halinde de mekanda boyu nedeniyle bir sıkıntı yaşanması istenmiyor. Özellikle yapraklarını dökmeyen bonsai türlerinin çok daha fazla talep gördüğünü de belirtebiliriz. Kızıl yaprakları ile göz alıcı bir güzellik sunan ağaçlar da yine yoğun ilgi gören ve dekorasyonda sıklıkla kullanılan ağaçlar arasında yer alıyor.

Bonsai çeşitlerine göz atmak için online sipariş sitemize tıklayabilirsiniz. İnternet üzerinden beğendiğiniz tüm ağaçlar için kolaylıkla sipariş verebilir ve siz de işletmenizin muazzam bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Cafe ve restaurant gibi işletmelerde bu ağaçların dekorasyona kazandırdığı olumlu yansımadan siz de faydalanın!

Yorum Ekle