Bonsai Bitkisi Satın Al

Bonsailer boyutları itibariyle ufak olsalar bile normal bir ağaçtan genetik olarak farkları çok fazla yoktur. Bonsailer ile yaratılan aranjmanlar günümüzde pek çok kişinin bonsai bitkisine gösterdiği ilgiyi artırmaktadır. Bonsai bakımının kolay olması ve görsel açıdan son derece estetik olması bu bitkinin giderek daha fazla ilgi görmesine yol açmaktadır.

Ficus, Aser, Platanus, Carpinus ve Ardıçlar gibi türleri olan bonsai bitkilerinin bakımı için bazı ufak tefek noktalara dikkat edilmelidir.

Ficus

Bonsai Bakımı Nasıl Yapılır?

Sulama bonsailer için son derece önemlidir. Ufak ağacınızı ne aşırı sulamalı ne de çok susuz bırakmamalısınız. Aşırı sulanan bonsailerin kök ısımları çürür. Susuz kalan bonsailer ise zamanla kuruyarak ölür.

Suyun miktarını belirlerken toprağı da göz önünde bulundurmalısınız. Toprağı eliniz ile kontrol ederek sulamayı yavaş yavaş yapmalısınız. Sıcak havalarda gün aşırı, soğuk kış aylarında ise 3 günde bir sulama yapmanız yeterlidir.

12 ile 13 derece arasından daha soğuk olan ortamlar bonsailerin yaşayabilmesi için fazla uygun değildir. Bitkiniz için her mevsim başında suyuna vitamin eklerseniz, bonsainiz daha sağlıklı bir şekilde gelişmeye devam edecektir.

Bonsai bitkisinin bakımında budama işlemi de vardır. Elinizdeki ufak bir makas ile budama işlemini dikkatli bir şekilde yapabilirsiniz. Budama işlemini en aşağıda yer alan dalları budayarak yapabilirsiniz. Böylelikle bitkinizin kök ve gövde kısımlarının daha rahat şekil almasını sağlayabilirsiniz. Bonsai bitkisi satın al araması yaparak bonsai bitkilerine erişebilirsiniz.

Yorum Ekle