Bonsai Ağacını Nereden Alabilirim?

Bodur yapıları ile tüm dünyada en çok sevilen bitkiler arasında yer almayı başaran bonsailer günümüzde yükselen bir trende dönüştü. Uzak Doğu’dan tüm dünyaya yayılan bu minyatür ağaçlar artık evlerde işyerlerinde dekoratif açıdan da sıklıkla tercih ediliyor. Bulunduğu ortama bambaşka bir atmosfer kazandıran bonsai ağacını nereden alabilirim sorusu her geçen gün daha fazla sayıda kişi tarafından soruluyor.

Bu minyatür ağaçları temin etmenin birkaç farklı yolu var. Bunların ilki internet üzerinden online olarak satın almanızdır. İnternetten bonsai ağacını nereden alabilirim diye soranlar ise güvenilir adresleri tercih etmeye özen göstermelidir. Online olarak bonsai satın alabileceğiniz çok sayıda farklı adres bulunuyor. Bu adreslerin tamamının güvenilir olduğundan söz edemeyiz. Dolayısıyla hangi adresten bonsai siparişi vereceğinizi dikkatli bir şekilde seçmelisiniz.

bonsai1

Bonsai Satın Alırken Dikkat!

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da hangi tür bonsaiyi satın aldığınız konusunda bilgi sahibi olmanızdır. Her bonsainin sulama ya da toprak ihtiyacı farklı olabiliyor. Eğer aldığınız ağacın türünü bilemezseniz, bakımını da doğru şekilde yapamayabilirsiniz. Satın aldığınız adresten mutlaka ağacın türünü ve bakımını nasıl yapmanız gerektiğini öğrenin.

Bonsailer budaması dikkatli bir şekilde yapılması gereken ağaçlardır. Budama yapmazsanız, büyümesini ve gelişmesini önlemiş olursunuz. Bu nedenle doğru zamanda, doğru tekniği kullanarak budama işlemini yapmalısınız. Budama yaparken aynı zamanda ağacınıza dilediğiniz şekli kazandırabileceğiniz de sakın unutmayın!

Yorum Ekle