Begonvil Bonsai Nerden Satın Alınır?

Bonsai ağaçlarına olan ilgi her geçen dönem artıyor. Bu nedenle doğadaki ağaçların ve çalı grubunda yer alan bitkilerin de minyatür boyda olanları yetiştirilmeye devam ediyor. Artık neredeyse tüm ağaçların bonsai versiyonunu bulmak mümkün hale geldi. Bunlardan biri de begonvil bitkisidir. Özellikle ılıman iklimlerde sıklıkla görmeye alışkın olduğumuz ve muhteşem bir görünüm sunan begonvil bonsai nerden satın alınır sorusu da haliyle sıklıkla soruluyor.

Aslında bonsai ağacı çeşitlerini temin etmenin en kolay yolu internet oluyor. Online olarak en şık ve en güzel bonsai çeşitlerine ulaşılabilir ve online sipariş yöntemi ile bu ağaçların kapıya kadar gelmesi kolaylıkla sağlanabilir. Dolayısıyla begonvil bonsai nerden satın alınır sorusunun en pratik yanıtı da internet olacak. Online sipariş sitemiz üzerinden en sağlıklı ve en güçlü begonvil bonsailere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Siparişinizi birkaç dakika içerisinde tamamlayabilir ve bonsainin adresinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

En Güzel Bonsai Çeşitleri İçin Sitemize Tıklayın!

Begonviller başta olmak üzere sizlere en güzel minyatür ağaç çeşitlerini sunuyoruz. Bu yüzden kendiniz için harika bir bonsai koleksiyonu yapmak isterseniz online sipariş sitemize tıklamanız yeterli olacak. Elbette bu özek bitkilerin özel bir bakıma da ihtiyaçları oluyor. Ancak bakımı ile ilgili bir endişe yaşamanıza gerek yok. Çünkü doğru şekilde uygulamanız halinde, bu bodur ağaçların bakımını da kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Minyatür yapıları ile bulundukları her mekana doğal bir atmosfer kazandıran bu ağaç çeşitlerinin ihtiyaçları da farklı olabiliyor. Bazı ağaçlar gün boyunca gün ışığı ile yetinebilirken bazılarının güneşe ihtiyacı olabiliyor. Isı ihtiyaçları ya da su gereksinimlerinin de farklı olabileceğini unutmamak lazım. Dolayısıyla bu ihtiyaçların net bir şekilde öğrenilmesi ve eksiksiz bir şekilde karşılanması gerekiyor.

begonvil-bonsai

Bonsai Bakımı İle İlgili Kritik Noktalar

Ağaçların bakımı ile ilgili bazı hususların çok daha önemli olduğunun altını çizmek lazım. Sulama bunlardan ilkidir. Bonsai ağaçların su ihtiyaçlarının aksatılmadan karşılanması gerekiyor. Özellikle bası türler susuzluğa sadece birkaç saat dayanabiliyor ve köklerde, dallarda hemen kuruma başlıyor. Kuruyan bir ağacı yeniden canlandırmak ise son derece meşakkatli olduğundan haliyle kurumasını önlemek ve sulamasını ihmal etmemek çok daha akılcı bir yol olarak karşımıza çıkıyor.

Budama dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Ağacın budaması yapılırken 3’te 1’inde hiç dal olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi halde gövde ve dallar beslenemediği için bonsai kurumaya başlayabilir. Büyük oranda budama için doğru zaman ilkbahar olsa da bazı ağaçların sonbaharda budanması da gerekebiliyor.

Saksı değişimini ise ilk yıllarda yılda bir defa yapmanız büyük önem taşıyor. Sonraki yıllarda 2 yılda 1 şeklindeki periyodu uygulayarak saksı ve toprak değişimini yapabilirsiniz. Tüm bunları harfiyen uygulamanız halinde bonsai ağacınızın çok uzun yıllar yaşayabileceğinden emin olabilirsiniz. Hemen şimdi bir deneme için siparişinizi tamamlayın.

Yorum Ekle