Anneler Günü İçin Bonsai

Anneler gününe kısa bir zaman kaldı. Eğer bu yıl annenizi mutlu etmek için bir çiçek buketi göndermek yerine daha farklı bir seçim yapmak isterseniz hiç tereddüt etmeden rotanızı bonsai çeşitlerine çevirebilirsiniz. Çünkü anneler günü için bonsai seçimi yaparak, minyatür bir ağaç görünümü sunan bu bitkilerle annenizin evini dekore etmesini de sağlayabilirsiniz.

İç mekanlarda bakımı kolaylıkla yapılabilen bu ağaçlar arasında boyu bir hayli uzayana türler olduğu gibi kısa boylu olan türler de bulunuyor. Dolayısıyla anneler günü için bonsai seçimi yaparken karşınıza çok sayıda seçenek çıkacağından emin olabilirsiniz. Çiçek açan ya da farklı renklerde yapraklara sahip olan bonsai türleri de tercih edilebilir.

anneler-gunu-icin-bonsai

Anneneler Gününe Uygun Olan Bonsai Türleri

Eğer annenize şık bir sürpriz yapmak isterseniz bonsai türleri arasında erguvanın çok beğenildiği tüyosunu sizlere aktarabiliriz. Aynı zamanda tercihinizi ficus, aser, ardıç ya da platanus çeşitlerinden yana da kullanabilirsiniz. Çünkü bu ağaçlar en çok tercih edilen bonsai türleri oluyor. Aynı zamanda dekoratif açıdan da özel bir şıklık sunabiliyorlar.

Elbette bonsaileri tohumdan yetiştirmek bir hayli zahmetli. Bu nedenle fiyatları bir buket çiçekten bir miktar daha yüksek olabiliyor. Ancak evlere kazandırdığı sıra dışı atmosfer nedeniyle annenizi ziyadesiyle mutlu edeceğinden de emin olabilirsiniz. Hangi bonsai türünü seçtiğinize bağlı olarak bakımı, sulaması ya da budanma periyotları değişebilir. Seçtiğiniz ağaç türüne göre bakım koşullarını da öğrenmeyi unutmayın.

Yorum Ekle